Christopher Motta di USA y Mayrén Bisslik Heeringa di Aruba ta e Ganadornan di “37th Turibana 10.5K Loop 2016”

E di 37th Turibana 10.5K Loop organisa pa IBiSA a conoce su ganadornan absoluto diadomingo mainta, ora cu den cabayeros Christopher Motta di USA ta crusa e linea final dilanti edificio di MFA na Noord den 37:18 minuut. Poco rato despues, e prome dama Mayrén Bisslik Heeringa di Aruba ta yega final marcando e tempo di 47:51 minuut. E careda aki ta uno hopi popular y a conta cu participacion grandi tanto local como internacionalmente.
Den oranan tempran di marduga e participantenan a yega y a cuminsa prepara pa salida di e careda. Esaki a tuma lugar exactamente pa 6:00a.m. na momento cu e señal a keda duna y tur participante a cuminsa cu e trayecto di 10.5K.
E resultado oficial den categoria di edad pa damas y cabayeros ta como lo siguiente:

Ganadonan categoria 14-19 aña den damas:
1e luga: Alejandra Kransen – 50:42
2do luga: Aishley Kransen – 1:01:51
3er luga: Nicole Acosta – 1:20:53

Ganadonan categoria 14-19 aña den cabayeros:
1e luga: Joshua Jansen – 44:49
2do luga: Xyqu Croes – 48:40
3er luga: Wuill Vrolijk – 51:35

Ganadonan categoria 20-29 aña den damas:
1e luga: Rosalien Faber – 57:54
2do luga: Arita Parra – 58:25
3er lugar: Emelie Baxter – 1:00:11

Ganadonan categoria 20-29 aña den cabayeros:
1e luga: Christopher Motta – 37:18
2do luga: Galea Jesus – 39:30
3er luga: Gabriel Prato – 40:48

Ganadonan categoria 30-34 aña den damas:
1er luga: Kimberly Greaux – 49:04
2do luga: Yuly Tineo – 49:47
3er luga: Darlene Alias – 52:11

Ganadonan categoria 30-34 aña den cabayeros:
1er luga: Jonathan Busby – 39:25
2do luga: Oliver Christian – 44:38
3er luga: Ruliano Bernabela – 45:25

Ganadonan categoria 35-39 aña den damas:
1er luga: Mayrén Bisslik Heeringa – 47:51
2do luga: Yessayray Lopez – 52:54
3er luga: Adasha Koolman – 53:59

Ganadonan categoria 35-39 aña den cabayeros:
1er luga: Alrric Kock – 41:26
2do lugar: Rigoberto v/d Linde – 42:49
3er luga: Cesar Osorio – 45:05

Ganadonan categoria 40-44 aña den damas:
1er luga: Myleydis Verdecia – 48:03
2do luga: Nathalie Naar – 56:03
3er luga: Alissa Hackel – 1:00:35

Ganadonan categoria 40-44 aña den cabayeros:
1er luga: Franc Tomasouw – 44:03
2do luga: Marcio Lopes Ribeiro – 46:48
3er luga: Albert Rodriguez – 47:10

Ganadonan categoria 45-49 aña den damas:
1er luga: Corina Linssen – 1:01:42
2do luga: Regina Angela – 1:03:03
3er luga: Melushka Flanegin – 1:05:57

Ganadonan categoria 45-49 aña den cabayeros:
1er luga: Joâo Da Silva – 44:08
2do luga: Roderick Koolman – 48:29
3er luga: Emilio Geerman – 51:22

Ganadonan categoria 50-54 aña den damas:
1er luga: Jovita Maduro – 1:05:13
2do luga: Isbelia Musso – 1:07:52
3er luga: Lou-Anne Weekley – 1:11:18

Ganadonan categoria 50-54 aña den cabayeros:
1er luga: David Janse – 49:30
2do luga: Anthony Horsfall – 50:19
3er luga: Alfredo Nicolaas – 52:38

Ganadonan categoria 55-59 aña den damas:
1er luga: Pauline Horsfall – 49:38
2do luga: Raiza Garcia – 1:04:56
3er luga: Milly Bagheri – 1:14:07

Ganadonan categoria 55-59 aña den cabayeros:
1er luga: Ricardo Sosa – 59:26
2do luga: Russel Sleat – 1:02:59
3er luga: Jacobus Kock – 1:05:42

Ganadonan categoria 60 + aña den damas:
1er luga: Maritza Correa – 1:08:22
2do luga: Julie Alcazar – 1:14:59
3er – luga: Lidia Lacle – 1:16:25

Ganadornan categoria 60 + aña den cabayeros:
1er luga: Luis Machado – 51:23
2do luga: Mito Werleman – 52:31
3er luga: Armando Melendez – 55:18

IBiSA ta felicita tur persona cu a participa na e “37th Turibana 10.5K Loop 2016”. Un pabien special ta bay pa e ganadornan den cada categoria cu a ricibi nan respectivo trofeo na final.

Comments

comments